Biorezonans jest skuteczny ? Wyrok sądu

Praktykujący tę metodę twierdzą, że za jej pomocą możliwe jest leczenie. Odbywać się to ma poprzez stymulowanie zmian w biorezonansie komórek, co ma powodować odwrócenie zmian wywołanych przez chorobę. Przesyłanie sygnałów o różnych częstotliwości prądu o niskim napięciu za pomocą elektrod ma mieć funkcję leczniczą. Osoby leczące tą techniką utrzymują, że są w stanie diagnozować i leczyć za pomocą biorezonansu wiele chorób bez użycia leków. 

A gdzie dowody ?

Ostatnio natknęliśmy się na wyrok Krajowego Sądu Najwyższego w Monachium z dnia 14 maja 2009 r. (nr sprawy: 6 U 2187/06) 

Po sporze prawnym, który trwał aż 5 lat, wyrokiem Krajowego Sądu Najwyższego w Monachium z dnia 14 maja 2009 r. (nr sprawy: 6 U 2187/06) uzyskano zezwolenie na udzielanie klientom, terapeutom oraz opinii publicznej następującej informacji: za pomocą biorezonansu można przeprowadzać bezbolesne testy alergiczne oraz terapie lecznicze pozbawione skutków ubocznych. Tym samym Związek Społecznej Konkurencji (Verband Sozialer Wettbewerb e.V.) przegrał wytoczony proces o zaniechanie szkodliwych praktyk przeciwko firmie Regumed GmbH. Związek ten domagał się w pozwie zakazania reklamy terapii biorezonansowej, argumentując to niedorzeczną koncepcją terapeutyczną, która nie spełnia oczekiwań.

Krajowy Sąd Najwyższy w Monachium wydał pozytywny wyrok na rzecz terapii biorezonansem opierając się głównie na szczegółowej dokumentacji firmy Regumed dotyczącej praktycznych przykładów terapeutycznych – posiadających uzasadnienie naukowe. Co więcej, wyrok ten należy brać pod uwagę jako pozytywny nie tylko dla obszaru z zakresu biorezonansu, ale całej medycyny naturalnej. Ukazał on, że terapie oraz diagnostyka, których mechanizmy czasem nie są wytłumaczone do końca w obliczu nauk przyrodniczych czy medycyny konwencjonalnej, powinny zostać docenione dzięki uzyskiwanym rezultatom poprawy stanu zdrowia.

Przypominam że działanie Zapper opiera się na zasadzie biorezonansu co jednoznacznie kwalifikuje się do w/w wyroku. Wnioski zostawiam Państwu

zródła: https://openjur.de/u/476881.html

One thought on “Biorezonans jest skuteczny ? Wyrok sądu

  1. Hi there I am so thrilled I found your weblog, I really found you by mistake, while I was searching
    on Google for something else, Anyhow I am here now and would just like to
    say kudos for a marvelous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time
    to look over it all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds,
    so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the awesome job.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *